Dotacje dla szczecineckich Spółek Wodnych

Napisany: 26-06-2023 | Przez: Kierownik RZSW

0

 

64994fc2a7976_o_large

W dniu 26 czerwca 2023  wojewoda Zbigniew Bogucki podpisał umowy, na podstawie których do 38 zachodniopomorskich spółek wodnych trafi dotacja w łącznej wysokości 1,7 mln zł.

Te 1,7 mln zł, jakie otrzymają spółki wodne z zachodniopomorskiego to ponad 1,4 mln zł pochodzi z ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi a około 300 tys. zł z budżetu wojewody Zbigniewa Boguckiego.

- Melioracja i racjonalna gospodarka wodą to jest dla nas wyzwanie na najbliższych kilka lat — mówił wojewoda Zbigniew Bogucki. – Choć jesteśmy województwem, które ma sporo akwenów wodnych, to także u nas stan wody jest zdecydowanie niezadowalający. Nieustanni obniża się poziom wód gruntowych, a przypomnę, że poprzedni rok był najgorszym od ponad 100 lat jeśli chodzi o suszę. I aby katastrofie zapobiec musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakie przed nami stoi. Tym bardziej że już od pięciu lat mamy do czynienia z suszą hydrologiczną.

Dotacje otrzymało 38 spółek wodnych zachodniopomorskiego, które zajmują się gospodarką wodną. Pieniądze, jakie przekazał im wojewoda mają służyć zapewnieniu wody dla ludności w tym uzdatniania i dostarczania wody, ochrony wód przed zanieczyszczeniem w tym odprowadzania i oczyszczania ścieków, ochrony przeciwpowodziowej, melioracji wodnych oraz prowadzenia racjonalnej gospodarki na terenach zmeliorowanych, wykorzystywania wody do celów przeciwpożarowych, utrzymywania wód.

- Największą dotację otrzymał rejonowy Związek Spółek Wodnych ze Szczecinka — tłumaczył wojewoda Zbigniew Bogucki. – Bo oni działają na największym terenie. Oni otrzymali 400 tys. zł.

 

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany by dodać komentarz.